O mne

Volám sa Dušan. Aktuálne dýcham Oravský vzduch a nejakú dobu prežívam s vami svadobné príbehy po celom Slovensku.

"Aký úžitok má hĺbka ostrosti, keď chýba zodpovedajúca hĺbka pocitov?"W. Eugene Smith

 

Komerčnej fotografii sa venujem od roku 2007. Z pomerne širokého záberu fotografických žánrov sa postupne dostávam prioritne k fotografovaniu ľudí. Či už je to fotografia inscenovaná alebo dokumentárna, v interiéri alebo exteriéroch, obľubujem jednoduchosť a minimalizmus s prihliadnutím na prioritu zobrazenia fotografovaného či fotografovaných.

Ak by som mal vyzdvihnúť tri veci, ktorými sa odlišujem od väčšiny svadobných fotografov na trhu na ktorom pôsobím, tak by to boli nasledovné:

 

1. Skúsenosti. Skúsenosti v oblasti práce a komunikácii s ľuďmi. Fotografujem nielen hercov, spevákov, politikov či iné profesie, zvyknuté na cvakanie závierky, ale hlavne obyčajných ľudí, pre ktorých je profesionálne fotografovanie zväčša blúdením neznýmymi vodami v ktorých potrebujú ukázať maják alebo hodiť záchranné koleso.

2. Estetické cítenie. Už od mala som inklinoval nielen k výtvarnému umeniu. Vždy som mal radosť z vizuálnej jednoduchosti, vtipu a blízko k skrytým významom. Taktiež som vždy pociťoval úctu k tradíciam, originalite a poctivej remeselnej práci. A preto svoju prácu odovzdávam vždy aj v analógovej forme v ručne vyrábanych svadobných krabičkách.

3. Technické zázemie a jeho znalosť. Na fotografovanie neprídem len s aparátom preveseným cez plece. K mojej výbave patrí množstvo objektívov, náhradné riešenia ale aj kompletné "poľné" štúdio. V prípade nutnosti aj asistent/ka. Nič nenechávam na náhodu a vždy sa snažím mať v zálohe plán B.

Týmto vám ponúkam základný kameň svadobných fotografií, z ktorých budete mať radosť po zvyšok života. V spojitosti s vašou túžbou po krásnych fotografiách je to nádejný koktejl k dosiahnutiu tohto cieľa.

V prípade, že si chcete pozrieť aj inú moju tvorbu, navštívte moju domovskú stránku dusanbelan.com.

Zaujal som vás? Váhate? Nechajte sa pozvať na kávu alebo pohár vína

svadobny@fotograforava.sk

Sprievodca svadobným fotením

Chystáte svadbu? Zároveň aj svadobné fotenie?
Prihláste sa a okamžite získajte úplne
ZDARMA eBook
Sprievodca svadobným fotením pre nevesty: